Nane YağınınMucizeleri

Nane yağının içinde mentol ve menthone bulunmaktadır. Nane yağının içinde bulunan bu etken maddeler eklem ağrısı, baş ve kas ağrılarında fayda sağlar. Tüm bunlarının yanı sıra hoş kokusu ile de tercih edilme sebebidir.

Grip, soğuk algınlığı ve nezle semptomlarını gidermede de oldukça etkilidir. Günde 1 damla içmek faydalı olacaktır.

Mide bulantısını gidermede eski dönemlerden beri kullanılmaktadır. Ek olarak uçak ve deniz tutmalarında da faydası bulunmaktadır. Bu durumda bir bardak suyun içine 2 damla nane yağı yeterli olacaktır.

Ağız kokusunu nasıl giderir?

Ağız kokusunu gidermek için de güvenle kullanılabilir. Bie bardak suyun içine 4 damla nane yağı damlatın ve bununla günde iki kre gargara yapın. Diş eti çekilmleri üzerinde de olumlu etkisi olacaktır.

Limbik sistemi tetikleyerek iştah kesilmesini sağlar. Bu da kilo vermek isteyen kişilere ek fayda sağlar. Açlık hissettiğinizde şişenin kapağını açıp koklayın, sonuç şaşırtıcı olacaktır.

Sinüs tıkanıklıklarında nane yağı koklamak oldukça etkilidir. Bu sayede hem nefes almak kolaylaşacak hem de ağzrı azalacaktır.

Nane yağı masaj için kullanılabilir mi?

Ağrı problemi olan bölgelere nane yağı ile yapılacak masaj kasların gevşemesini ve ağrının giderilmesine yardımcı olur. Zeytinyağı ya da kantaron yağı ile karıştırılan aromatik nane yağı ağrılı alana masaj yaparak uygulnmalıdır.

Akne ve sivilceli ciltler için nane yağı uygun mudur?

Sivilce ve akne problemi olan ciltler için nane yağı iyi bir tercihdir. Sivilceli alana lokal olarak uygulanabileceği gibi maskelerin içine katılabilir. Yeni çıkmak üzere olan akne, sivilcenin üzerine az miktarda uygulayın.

Güneş yanığı olan alanlara Hindistan cevizi yağı ile nane yağını karıştırarak uygulanması durumunda yangı azalacak, cilt düzelmeye başlayacaktır. Bu sayede acı azalırken ciltte hızla yenilenecektir.

Baş ağrısı durumunda nane yağını koklamak ya da şakaklara az miktarda aromatik nane yağı uygulanmasının sonuçları yüz güldürücü olacaktır.

Saç derisinde olan kaşıntı, döküntü ve kepeklenme problemlerinde nane yağını solüsyon olarak kullanabilirsiniz. Egzema ya da sedef olan bölgelere lokal olarak uygulanmasını öneririm. Saç derisinin canlanmasını sağladığı için saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

Seçeceğiniz aromatik nane yağının saf olması ve doğru teknikler ile elde edilmiş olması önemlidir. Size önerim aşağıda ki linkte mevcut.

https://www.exporgin.com/florame-organik-aromaterapi-nane-yapragi-mentha-piperita-10-ml/

Şifa Olsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here