Evinizdeki sivrisineklerden nasıl kurtulursunuz sorusu canınızı sıkıyorsa hiç üzülmeyin. Size mükemmel sonuçlar verecek sivrisinekler için birçok formül var.

 

Sivrisinekler, şüphesiz yaz aylarında istenmeyen bir ziyarette bulunan en rahatsız edici uçan böceklerdir. Dışarı çıkmayı ya da sivrisineklerin kaşındıran birkaç ısırığıyla bombalanmayı sevmiyorsanız, yalnız değilsiniz. Bu nedenle, çoğu kişi rahatsız edici yaratıklardan kurtulmak için neredeyse her şeyi yapar.

 

Küçük olmalarına rağmen, bu böcekler, hastalıkları yeryüzündeki diğer tüm hayvanlardan veya böceklerden daha fazla yayma yeteneğine sahiptir, bu da onları daha sık görülen yaz zararlılarının çoğundan daha zararlı hale getirir. Sivrisinekler, ölümcül hastalıkların uzun bir listesini taşır. En yaygın hastalıklardan bazıları hayvanlarda kalp kurdu ve insanlarda ve hayvanlarda Chikungunya, ensefalit, sarı humma, Batı Nil virüsü ve dang humması içerir.

 

Evinizi sivrisineklerden uzak tutmak istiyorsanız bu bir sürpriz değil. Ek olarak, açık alanınızın keyfini çıkarmaya çalışırken sürekli olarak sivrisinek ısırıkları tarafından içeride zorlanmak istemezsiniz.

Evde sivrisineklerden nasıl kurtulurum: Sivrisinekler için ev ilaçları

Sivrisineklerden kurtulmak için kafur

Kafuru muhtemelen insanların göğüslerine sürdükleri soğuk merhem olarak daha iyi biliyorsunuzdur. Kafur, daha iyi nefes almayı kolaylaştırmak için burun hava yollarını genişletmeye yardımcı olan hayati kimyasal yardımcılara sahiptir. Koku alma duyuları onları hızla alt ettiğinden, sivrisinekleri kovmak için de iyi çalışır.

Birkaç çeşit etkili sivrisinek kontrol kafuru vardır. Yanan versiyonu kullanmak için tek yapmanız gereken kafuru yakmadan önce tüm kapıları kapatmak. Sivrisinekler yaklaşık 30 dakika sonra uzaklaşacaktır. En uygun seçenek olan kafur haplarını satın alabilirsiniz. Böcekleri aromalarıyla uzaklaştırması gereken bir kase suya koyun.

 

 

 

Sivrisineklerden kurtulmak için sarımsak

Sarımsakta sivrisinekleri caydıran birkaç özellik vardır. Bu böcekler, içindeki kükürdü sevmedikleri için sarımsaktan uzak durmaya çalışırlar. Ek olarak, sarımsak suyu sivrisinekler için öldürücüdür, bu yüzden onu tutmayı başarırlarsa oyun biter. Bu prosedürü test etmek için ezilmiş sarımsak dişlerini suda kaynatabilir, bir sprey şişesini solüsyonla doldurabilir ve evin her yerine buğulayabilirsiniz.

Sivrisineklerden kurtulmak için alkol

Evde sivrisineklerden kurtulmak için benzersiz ama pratik bir yöntem bulmak bazen gereklidir. Sivrisinekler için kanıtlanmış ev ilaçlarından biridir. Sivrisinekleri yok etmek için bira veya tuvalet ispirtosu gibi alkol kullanabilirsiniz. Sivrisinekler üzerinde rahatsız edici bir kokusu vardır ve bu da onların hemen ondan kaçmalarına neden olur. Sivrisineklerle kimyasal olarak savaşmanın en iyi yolu, pencereye yakın bir yerde bir tabak alkol bulundurmaktır.

Sivrisinekleri uzaklaştıran bitkiler

Sivrisineklerin nefret ettiği bir ortam yaratmak, evinizde hiç olmamasının anahtarıdır. Doğal bitkileri kullanmak, sivrisinekler için en erişilebilir ev ilaçlarından biridir. Kadife çiçeği, limon otu ve tulsi, sivrisinekleri yok etmek için evinizde bulundurmanız gereken, kolayca erişilebilen iç mekan bitkileridir.

Sivrisineklerden kurtulmak için yiyecek karışımı

Sivrisineklerden kurtulmak için mutfakta kolayca bulunabilen ürünlerle çözüm arıyorsanız ideal çözüm budur. Narenciye ve karanfil kokularının sivrisinekleri kovduğu iyi bilinmektedir. Sivrisinek kontrolü için en basit denenmiş ve gerçek ev ilaçlarından biri, karanfil ile limonu karıştırmaktır. Birkaç diş sarımsağı ezip suyunu bir kapta saklayabilirsiniz. Alandaki sivrisinekleri hemen ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için sıvıyı pencerelerin etrafına püskürtün.

Sivrisineklerden kurtulmak için sabunlu su

Sivrisinekleri sık sık uzaklaştırmaya gerek kalmadan evdeki sivrisineklerden nasıl kurtulurum sorusuna cevap arıyorsanız bu yöntem tam size göre. Sivrisinekler suya yakın olmayı tercih ederler, bu nedenle onları durgun su bulunan bir alana çekmek onları yakalamayı kolaylaştırabilir. İşin sırrı, evin farklı yerlerinde sabunlu suyu kalın bir köpük tabakasıyla tutmaktır. Sivrisinekler için en iyi ev ilaçlarından biridir çünkü böcek sabunlu suya dokunduğunda köpüğe hapsolur.

Sivrisineklerden kurtulmak için kahve telvesi

Sivrisinekler için bir çözüm ve ev ilaçları bulmak için çok uzağa gitmenize gerek kalmayacak. Kahve telvesi, sivrisineklerden kurtulmanın en kabul edilebilir tamamen doğal yollarından biridir. Evinizde durgun su ile ilgili bir sorununuz varsa, öğütülmüş kahve mükemmel bir çözümdür.

Sadece kahve telvesini ekleyin. Oksijensiz sudaki sivrisinek yumurtaları yüzeye çıkar ve yok olurlar. Kahve telvesi ayrıca mevcut sivrisinekleri ve diğer çeşitli rahatsız edici yaratıkları uzaklaştırır.

Sivrisineklerden kurtulmak için lavanta yağı

 

İyi bilinen bir uçucu yağ, sivrisinekler için ev ilaçları listesindeki başka bir yöntemdir. Sivrisinekler kokusunu sevmediği için lavanta yağı kullanın. Bu nedenle, böcekleri caydırmak için evinize ve mahalleye lavanta yağı püskürtün.

Isırılmayı önlemek için cildinize de kullanabilirsiniz. Biraz lavanta yağı da zaten var olan bir ısırıktan kurtulmaya yardımcı olur.

 

 

Sivrisineklerden kurtulmak için nane

Sivrisinekler, tıpkı lavanta yağı gibi nane kokusundan nefret ederler. Bu zayıflığı bir kez daha kendi avantajınıza kullanın. Evdeki stratejik noktalara biraz taze nane veya nane yağı koyun. Ayrıca birkaç el yapımı poşet de yapabilirsiniz. Ayrıca, onları kalıcı olarak caydırmak için, verandadaki ekicilere nane çalıları dikmeyi düşünün.

 

Sivrisineklerden kurtulmak için kuru buz

Daha fazla çaba gerektirmesine rağmen, bu sivrisinek kovucu yaklaşım oldukça pratiktir. Kuru buzdan kaynaklanan karbondioksit emisyonları nihayetinde sivrisinekleri kaba veya tuzağa çekecektir. Onları web üzerinde tuzağa düşürecek ve öldürecek.

Kuru buz veya fırın eldiveni ile çalışırken eldiven kullanın. O kadar soğuk ki cildinizle uzun süreli temas donmasına neden olabilir.

 

Sivrisineklerden kurtulmak için çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı, çeşitli yara ve rahatsızlıkların tedavisinde yararlı olan birçok antibakteriyel özelliğe sahiptir. Sivrisineklerin sorun haline gelmemesi için küçücük bir miktar gereklidir.

Kendin yap çay ağacı yağı spreyi yapın. Bir sprey şişesine biraz su ve birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin. Solüsyonu etrafa yayarsanız, evinizde sivrisinekler hızla duracaktır. Sivrisinekler için kanıtlanmış ev ilaçlarından biridir.

 

 

Sivrisineklerden kurtulmak için fesleğen yaprağı

Fesleğen lezzetli bir bitkidir. Bu bitkinin yaprakları böcekler için zehirli olduğu için sivrisinek larvaları onları yerse ölürler. Yetişkinliğe kadar hayatta kalan sivrisinek sayısını önemli ölçüde azaltmak için evinizin girişlerinin yakınına bir veya iki fesleğen bitkisi yerleştirin. Ek olarak, kendi aromatik, sivrisinek kovucu spreyinizi yapmak için biraz fesleğen yaprağı doğrayabilirsiniz.

Sivrisineklerden kurtulmak için elma sirkesi

Elma sirkesi de dahil olmak üzere şaşırtıcı miktarda doğal bileşen, sivrisinekleri kovan bir sprey yapmak için birleştirilebilir. Çeyrek bardak cadı fındığı ile çeyrek bardak elma sirkesini karıştırabilirsiniz. Ardından, koku için okaliptüs veya sitronella gibi uçucu yağlar ekleyin. Karıştırdıktan sonra karışımı bir sprey şişesine dökün.

 

Sivrisineklerden kurtulmak için biberiye ve adaçayı

Yanık adaçayı ve biberiye kokusu sivrisinekleri uzaklaştırır. Sivrisineksiz bir evin tadını çıkarmak için bir veya iki dal yakın.

 

Sivrisineklerden kurtulmak için fan

Fanlar, diğerleri arasında sivrisinekler için en kolay ev ilaçlarıdır. İyi uçan olmayan rahatsız edici böcekler, kuvvetli bir esintiden kaçınmak için ellerinden geleni yaparlar. Ayrıca sıcak aylarda sizi rahat ve dinç tutacaktır.

 

Açık havada sivrisineklerden nasıl kurtulurum

Evin dışındaki sivrisineklerden kurtulmak için yapmanız gereken birkaç şey var. İşte hazır bir liste.

 

Sivrisineklerden kurtulmak için durgun sulardan kaçının

Sivrisineklerden nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız bahçenizdeki tüm su kaynaklarından kurtulun. Sivrisinekler durgun suya yumurta bırakır ve küçük bir su birikintisinden veya durgun su parçasından binlerce sivrisinek çıkar. Bu nedenle, mülkünüzün aşağıda listelenen daha az belirgin sivrisinek üreme alanlarından herhangi birine sahip olup olmadığını düşünün:

 

Kuş banyoları: Bahçenizi güzelleştirir ve kuşları hareket halinde görmenizi sağlar. Ancak kuş banyoları da sivrisineklere ev sahipliği yapıyor olabilir. Sivrisinek üremesinden kurtulmak için kuş banyosunu sık sık temizleyin ve kullanılmadığı zamanlarda boşaltın.

 

Teneke kutular, şişeler ve diğer kaplar: Paslı veya temiz, yeni veya eski olsun, durgun su biriktiren teneke kutular ve kaplar şüphesiz sivrisinekleri çeker.

Ağaç kütükleri: Sivrisinekler, durgun suyun birikebileceği tüm kütüklerde gelişir.

 

Yürümeye başlayan çocuk havuzları: Ayrıca üreyen böceklere de ev sahipliği yaparlar, bu nedenle kullanılmadıklarında onları boşaltın.

 

Aşırı sulanmış çim: Islak avlu, sivrisinek üreme alanı görevi görebilir. Çimlerinizi aşırı sularsanız veya drenajınız zayıfsa, sivrisineklerin evinizi sular altında bırakması ihtimali vardır.

Sivrisineklerden kurtulmak için Citronella mumları

Başka bir harika küçük alan çözümü için citronella mumlarını güverte korkuluğu boyunca veya dış mekan yemek masalarının ortasına yerleştirin. Ayrıca citronella, sivrisinekler için en iyi ev ilaçlarından biridir. Mum limon otu yağından yapılır ve sivrisinekleri kovar.

 

Sivrisineklerden kurtulmak için olukları temizleyin

Oluklar yapraklar ve diğer döküntülerle tıkandığında, su toplanabilir ve sivrisineklerin sevdiği yapışkan bir pislik oluşturabilir. Mümkünse, olukları yılda iki kez temizleyin.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here