Özellikle kadınlar için çatlaklar son derece yaygın ve doğal bir şeydir, ancak vücudunuzun belirli bölgelerindeki çatlakların görünümünü azaltmak istiyor olabilirsiniz.

Vücudunuzun belirli bölgelerini veya vücudunuzda rahatsız olduğunuz şeyleri iyileştirme arzusu, özgüveninizi artırmanın ve görünüşünüz hakkında daha iyi hissetmenizi sağlamanın harika bir yoludur. Evde çatlaklarınızdan evde doğal olarak tamamen kurtulmak mümkün olmasa da görünümlerini azaltmak ve daha pürüzsüz görünmelerini sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Bugün, evde çatlakları doğal olarak nasıl iyileştireceğinize dair birkaç ipucu ve püf noktası paylaşacağım, bir yandan vücudunuzu sevmeyi ve aynı zamanda takdir etmeyi öğrenirken bir yandan da kendi cildinize biraz daha güven duyabileceğinizi görün.

Çatlak oluşumuna ne sebep olur?

 

Çatlaklara neden olan birkaç farklı şey vardır ve bunlardan biri veya hepsinin bir kombinasyonu olabilir. Bazı durumlarda çatlakları önlemeye yardımcı olacak şeyler yapabilmenize rağmen, yaşamınız boyunca çatlakların oluşmasını tamamen önlemek neredeyse imkansızdır.

Tabii ki, çatlakların en yaygın nedenlerinden biri hamileliktir. Hamileyken karnınız büyüdükçe cildiniz de gerilir ve genişler, bu da karın ve yanlarda çatlaklara neden olur.

Çatlakların çok yaygın bir başka nedeni, hayatınız boyunca kilo vermeniz ve kilo almanızdır. Tıpkı hamilelikte olduğu gibi, cildiniz kilo aldığınızda genişler ve kilo verdiğinizde tekrar küçülür. Bu genişleme ve küçültme eylemi genellikle çatlaklara neden olur.

Doğal olarak yaşlandıkça vücudunuzun belirli bölgelerinde de çatlaklar görünebilir.

Çatlaklar yok edilebilir mi?

Yukarıda tartıştığımız gibi, çatlakları tamamen oluştuktan sonra vücudunuzdan tamamen çıkarmak zordur. Ancak bu, bazı doğal ev ilaçları kullanarak çatlaklarınızın görünümüne yardımcı olamayacağınız anlamına gelmez.

Çatlaklardan tamamen kurtulmak çok zordur çünkü bunlar esasen cildinizin gerilmiş, cilde zarar vermiş ve üzerinde yara izi olan bir parçasıdır. Muhtemelen bildiğiniz gibi, kesiklerden, kazalardan, sivilcelerden ve çok daha fazlasından kaynaklanan yara izlerini tedavi etmek, yaranın görünümünü iyileştirmek ve azaltmak çok zordur. Aynı şey streç işaretleri için de geçerlidir.

Bunun için bütçeniz varsa veya çatlaklarınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için daha yoğun tedaviye ihtiyacınız varsa, görünümlerini azaltmaya yardımcı olmak için çeşitli kozmetik prosedürleri tercih edebilirsiniz.

Ancak iyi haber şu ki, evde de çatlakların görünümünü doğal ve güvenli bir şekilde iyileştirebilirsiniz. Bununla birlikte, çatlaklarınızı tamamen ortadan kaldırmayacağınızı hatırlamak önemlidir. Bu yolculuğa başlarken, onları vücudunuzdan uzaklaştırmak yerine görünüşlerini yumuşatacağınızı kendinize hatırlatın.

Çatlakların görünümünü doğal olarak iyileştirmenin en iyi yolları

Kakao yağı

Satın alacağınız çatlak kremlerinde bulunan en yaygın içeriklerden biri kakao yağıdır . Çatlak izlerinin görünümünü azaltmada işe yaradığı için çoğu çatlak ürününe kakao yağı eklenmesi çok popülerdir.

Kakao yağı sadece vücudunuzda bulunan çatlakların görünümünü azaltmak ve yumuşatmakla kalmaz, aynı zamanda kakao yağı çatlakları daha oluşmadan önlemeye yardımcı olabilir. Bu nedenle hamile kadınların hamilelikleri boyunca her gün karınlarına saf kakao yağı sürdüğünü sık sık duyarsınız.

 

Çatlaklar için kakao yağı nasıl kullanılır

Vücudunuzda bulunan çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için, her gece uyumadan önce iyileştirmek istediğiniz bölgelere kakao yağı veya kakao yağı içerikli ürün sürmek en iyisidir.

Kakao yağı kalın ve yüksek oranda nemlendirici olduğundan, geceleri uygulamak gün boyunca yapışkan ve yapışkan bir his bırakmaz.

Aloe Vera

Aloe vera süper nemlendiricidir ve cilt için çok iyidir, çok farklı kullanımları olduğundan bahsetmiyorum bile.

Aloe veranın besleyici ve nemlendirici özelliklerinden dolayı çatlaklarınızın görünümünü azaltmanıza yardımcı olmak için harika bir seçenektir.

Cildiniz uygun şekilde nemlendiğinde ve daha fazla nemi tuttuğunda, cildinizin dokusunu ve görünümünü genel olarak iyileştirecektir. Aloe vera ayrıca cilt dokularınızın yenilenmesine yardımcı olur ve çatlakların görünümünü de iyileştirir.

 

Aloe vera çatlaklar için nasıl kullanılır?

Aloe Vera’yı, çatlaklarınızın görünümünü azaltmak istediğiniz vücudunuzun herhangi bir yerine sürün. 20 ila 30 dakika bekletin ve ardından ılık suyla yıkayın. İstediğiniz sonuca ulaşana kadar haftalık olarak tekrarlayın.

Aloe vera ve kakao yağı nereden alınır?

Aloe Vera ve kakao yağı, arama işaretlerinin görünümünü iyileştirmede harika bir iş çıkarır. Ama organik, doğal ve mümkün olan en yüksek kalitede aloe vera ve kakao yağı almalısınız.

Çatlaklarınızın görünümünü iyileştirmeye yardımcı olmak için vücudunuzda bu kimyasallardan herhangi birini kullanmanıza gerek yoktur. Kimyasalların ve dolgu maddelerinin eklenmesinin aloe Vera ve kakao yağının gücünü zayıflattığı gerçeğinden bahsetmiyorum bile.

Aloe Vera ve kakao yağının  mümkün olan en konsantre formu almalısınız.

Çatlaklar, kadınların ve bazen erkeklerin uğraştığı en yaygın cilt sorunlarından biridir. Çatlaklar kadınlarda daha yaygın olmasına rağmen, erkeklerde de gelişebilir, ancak önemli ölçüde daha az sıklıkla.

Neyse ki, kendi evinizin rahatlığında hem ucuz hem de çok zaman harcamadan çatlakların görünümünü azaltmanın doğal ve etkili yolları var.

Organik ve doğal Aloe vera ve/veya saf rafine edilmemiş organik kakao yağı uygulamak, çatlaklarınızın görünümünü düzeltmeye ve normal cildinize daha iyi karışmalarına yardımcı olur.

Tek ihtiyacın olan biraz zaman, sabır ve bağlılıktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here