Güzel bir Gülüş, Sağlıklı Dişler

Dişlerinizi her gün fırçalamak, ağzınızı, diş etlerinizi ve dişlerinizi olabildiğince sağlıklı tutmak için önemlidir. Bununla birlikte, geleneksel diş macunu, dişlerimiz, ağızlarımız ve bir bütün olarak vücudumuz için pek hoş olmayan birçok içerikle doldurulur.

Renklendiriciler, aromalar, koruyucular, şekerler ve mikro boncuklar çoğu diş macununda kaçınmanız gereken bileşenlerden sadece birkaçıdır.

Florür, diş macununda bulunan en tehlikeli maddedir. Dişlerinizi her fırçaladığınızda, küçük miktarda florür yutarsınız. Dişlerinizi her gün günde iki kez fırçalarsanız, aylar ve yıllar boyunca bu zehirli kimyasalın çoğunu yutarsınız. Florür fazla alındığında hormonal dengeyi de olumsuz etkilemektedir hatta bozmaktadır. Hafıza ve düşünme gibi etkinlikleri olumsuz etkilemektedir. Troid bezlerinde depolanmaktadır.

 

Piyasadan temiz içerikli doğal ve organik pek çok ürüne ulaşabilirsiniz. Ama ben de size birkaç öneride bulunmak isterim.

 

Aşağıda, bugünden başlayarak deneyebileceğiniz en iyi ve en benzersiz diş macunu alternatiflerinden bazılarından bahsedeyim;

 

1.Kabartma tozu-Karbonat

Kabartma tozu, dişleri temizlemek ve cilalamak için harika olduğu için birçok diş macununda bulunur. Karbonatın dişlerdeki lekeleri ve renk bozulmalarını nazikçe giderdiği ve dişlerinizde parlak beyaz bir parlaklık bıraktığı bilinmektedir. Kabartma tozunun kumlu yapısı ayrıca dişlerinizden ve diş etlerinizden plak ve tartar oluşumunu gidermeye yardımcı olur.

 

Aşındırıcı yapısı zamanla diş minenizi aşındırabileceğinden, karbonatı her gün dişlerinizde kullanmamalısınız. Dişlerinize zarar vermediğinizden emin olmak için haftada en fazla birkaç kez kullanın.

 

 

2.Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı bir harika diş macunu alternatifidir ve kullanımı kabartma tozundan daha güvenlidir, bu nedenle her gün hindistancevizi yağı ile fırçalayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ile fırçalarken ham, organik ve rafine edilmemiş yağ kullandığınızdan emin olmalısınız. Bu, hindistancevizi yağında tüm faydalı özelliklerin ve minerallerin hala mevcut olmasını sağlar.

 

Hindistan cevizi yağı antibakteriyel ve antifungaldir, bu nedenle ağzınızı, dişlerinizi ve diş etlerinizi son derece iyi temizler. Ağız kokusuyla savaşmaya yardımcı olur ve ağzınızı taze ve temiz hissettirir. İlginç bir şekilde, hindistancevizi yağı dişlerinizi beyazlatmak için başka bir güçlü bileşendir.

 

Evde yapmak için popüler bir kombinasyon, hindistancevizi yağı ve kabartma tozunu birlikte karıştırmak ve haftada birkaç kez bu karışımla fırçalamaktır. Bu şekilde her bir bileşenin her iki faydasını da elde edersiniz ve hafta boyunca ihtiyaç duyduğunuzda kullanmak için banyonuzdaki bir kapta saklamak daha kolaydır

 

 

3.Su

İster inanın ister inanmayın, birçok insan dişlerinizde herhangi bir ürün kullanmanıza gerek olmadığını ve tek ihtiyacınız olanın suyla fırçalamak olduğunu düşünüyor. Dişlerinizi suyla fırçalamak yemek artıklarını, tartarları ve plakları temizlemeye devam eder ve dişlerinizi temiz hissettirir.

 

Bu seçenek kesinlikle herkes için değildir ve en uç seçeneklerden biridir. Doğal ve organik diş macununda veya yukarıdaki diş macunu alternatiflerinden herhangi birinde dişleriniz ve diş etleriniz için birçok faydalı bileşen vardır. Sadece suyla fırçalamayı seçmek kişisel bir karardır ve çok çeşitli nedenlerle karar verilebilir.

 

Dişlerinizi fırçalamak için farklı seçenekler hakkında diş hekiminizle konuşmak ve diş etlerinize, dişlerinize ve ağzınıza nasıl baktığınızın bir bütün olarak uygun olduğundan emin olmak her zaman iyi bir fikirdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here