Diğer

  Sivilce ve Akneli Cilt Tavsiyeleri

  on

  |

  views

  and

  comments

  Akne ve Sivilceli Ciltler İçin Ürün Tavsiyeleri

  Akne ve sivilceye eğilimli ciltlerde ortak sorun gözeneklerin tıkanma eğilimidir. Cilt yapısı fazla sebum (yağ) üretir ve cilt yüzeyinde bir tabaka oluşturur. Bu yüzden üst doku kalınlaşır ve gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Cilt yağlanması artmasına rağmen susuz kalır. Kısacası yağlı ciltlerin neme ihtiyacı olmadığını düşünmek hata olacaktır.

  Bu arada akne ya da sivilceli ciltlerin dikkat etmesi gereken bir husus daha var. Mutlaka her gün güneş koruyucu içeren bir nemlendirici kullanın. Sivilce ve akneyi yüksek tepeler gibi düşünürseniz güneşe daha yakın oldukları için lekelenme oranı da o kadar yüksektir.

  Akne tedavisi sürecinde bir Dermatologdan yardım almak doğru karardır. Ama evinizde bunun önüne geçmek için cilt temizliğinize önem vermelisiniz. Akne ve sivilceye eğilimli bir cilt sahibiyseniz seçebileceğiniz ürünler var. Bunlarla ilgili görüşümü sizler için sıraladım.

  Sebamed Clear Face Bakım Jeli

  İçinde Aloe vera, hyalüronik asit ve panthenol da bulunduğu için kullanımı oldukça yumuşaktır.

  Hyalüranik asit cildin nemlenmesini sağlar. Aloe vera tahrişi önler. Panthenol ise cildin nemli kalmasını sağlar. Bu tamponlar sayesinde cildiniz kurumadan yağdan arınır. Bu jeli temiz cilde az miktarda krem gibi uygulayın ve yıkamayın.

  https://www.exporgin.com/sebamed-clear-face-bakim-jeli-50-ml/

   

  Dermo Clean Osmo Anti Acne Gel

  Cildin fazla ürettiği yağın arınmasını sağlar. Bu sayede gözeneklerin tıkanmasının da önüne geçer. Düzenli olarak kullanıldığında cilt yüzeyindeki pürüzleri de azaltır.

  Uygulama şekli; sabah akşam az miktarda alarak nemli cilde masaj yaparak uygulayın ve bol su ile durulayın. Gözünüze kaçırmayın ve ardından mutlaka nemlendirici kullanın.

  https://www.exporgin.com/dermo-clean-osmo-anti-acne-gel-50-ml/

  Logona Düzensiz Ciltlere Özel Stick

  Bu stick bitkisel özlerden hazırlanmıştır. İçinde sakal likeni, adaçayı, nane, yeşil çay, hamamelis ve meryem zambağı bulunmaktadır. Akne ve sivilcelerin direk üzerine uygulandığında oluşumun hafiflediğini göreceksiniz. Bir nevi önleyici de diyebiliriz. Uygulama alanında kurumaya sebep vermez.

  Yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz bu ürünü ihtiyaç duyduğunuz zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  https://www.exporgin.com/logona-duzensiz-ciltlere-ozel-stick-6ml/

   

  Osl Omega Skin Lab Salicylic Serum

  Salisilik asit ve L-Agrenine içerir. Bu sayede cilt yüzeyinde peeling etkisi yapar ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. Leke üzerinde de oldukça verimlidir. Ama bu ürünle ilgili bilmeniz gereken şey cildin hafifçe de olsa soyulmasını sağlar. Cildiniz aşırı hassas ve kuru ise bu ürünü kullanırken nemlendirme yüksek önem vermelisiniz.

  Uygulama şekli; sabah akşam temiz cilde tonik gibi uygulayın ( Yıkamanıza gerek yoktur.)

  Cildiniz çok alerjik ise önce bileğinizin içinde test edin. Gözünüze de kaçırmayın. Hassasiyet durumunda kullanım sıklığınızı azaltın.

  https://www.exporgin.com/osl-omega-skin-lab-salicylic-serum-30-ml/

   

   

   

  Pervin Bulgak
  Tüm bunları eğitimlerimle ve 24 yıllık tecrübelerimle harmanlıyorum. Güzelliğin sadece yüzümüzde bir ışıltı değil içimizde ki sağlık olduğunun altını çizmek isterim. Her zaman söylediğim bir cümle vardır; “Mutfağınız sizin güzellik kabininiz olabilir”.
  Share this
  Tags

  More like this

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  [/tdc_zone]