Kafanızda Sivilce mi çıktı?

Sıkıntılı verici bir sorun. Başınızı kaşımak için elinizi saçlarınızın arasına soktuğunuzda yayılan acı, işte o kafa derinizde olan minik bir sivilcenin habercisi. Kafa sersinde oluşan sivilceler saçınızı taramanızı, masaj yapmanızı ya da kaşımanızı neredeyse imkânsız hale getirir.

Peki saçlı deride çıkan sivilcelerin sebebi nedir?

Yüz ve vücuttaki gibi saçlı deride de gözenekler mevcut. Saç köklerinde oluşan sebum (yağ) birikimi gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumuna sebep olur. Hatta aşırı saç yağlanması ve kepek oluşumunu tetikler.

Evde yapabileceğiniz minik önerilerim önerim var.

Banyo sırasında durulama suyuna elma sirkesi ilave etmek saçlı derde oluşan aşırı sebumu azaltır. Hatta saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesini de sağlar. Elma sirkesinin Ph’ı saç yapısı ile uyumlu olduğu için oldukça etkili bir yöntemdir.

Bir diğer yöntemde lavanta toniği hazırlamaktır. 1 litre kaynar suyun içine 1 avuç kuru lavanta ilave edin. 30 dakika demledikten sonra süzün. Bu losyonu banyo sonrası havlu ile nemi alınmış saç köklerine sprey yardımı ile uygulayın. Hem hoş kokusundan hem de saç köklerinden yağları arındırma etkisinden   faydalanacaksınız.

Eğer saçlarınızı şekillendirmek için jöle, wx, köpük ya da sprey kullanıyorsanız eve döndüğünüzde saçlarınızı yıkamanızı öneririm. Hatta bu uygulamaları yaparken saç köklerine çok yaklaştırmamanız önemli.

Peki saç köklerini yağdan arındırıp gözenekleri açacak ürünler var mı? Tabi ki var.

Seçimlerinize yardımcı olmak için size birkaç öneri bırakıyorum.

Phyto Phytocedrat Shampoo Yağlı Saç Derisi için Şampuan

Bitkisel içerikleri sayesinde saçlı deride iyileşme, gözenek tıkanıklıklarını açma ve saç yağlanmasını giderici etkisi mevcut. İçinde biberiye, ısırgan, adaçayı, dulavrat otu ve limon bulunmaktadır. Temizleme yaparken saç hacminin de artmasını sağlar.

https://www.exporgin.com/phyto-phytocedrat-shampoo-yagli-sac-derisi-icin-sampuan-250-ml-indirimli-urun/

 

 

Organicum Yağlı Saçlar İçin Şampuan

Organik bitkilerden oluşan bir içerik sahibidir. Bu sayede saç köklerini besleyen, yağlı deriyi arındıran ve gözenekleri açıcı etkisi bulunmaktadır.

https://www.exporgin.com/organicum-yagli-saclar-icin-sampuan-350ml/

 

Tresan Yağlı Saçlar İçin Isırgan Otu Güçlendirici Bakım Şampuanı

Isırgan otunu yağlı saçlar üzerindeki olumlu etkisi malum. Bu şampuan saç köklerinde oluşan yağ dokusunu azaltır ve gözenekleri açar. Ph yapısı da cilt dostudur.

 

https://www.exporgin.com/tresan-yagli-saclar-icin-isirgan-otu-guclendirici-bakim-sampuani-300-ml/

 

Biolage Yağlı Saçlara Özel Nane Yaprağı Özlü Şampuan

İçeriğindeki nane özleri sayesinde saç köklerindeki yağlanmayı giderir. Aynı zamanda ferahlık sağlar ve gözeneklerin açılması sağlar.

https://www.exporgin.com/biolage-yagli-saclara-ozel-nane-yapragi-ozlu-sampuan-250-ml/

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here