Kuru ve Hassas Ciltler için Pratik Bilgiler

 

1.Doğru bir şekilde Nemlendirilmeli.

Kuru ciltler Sonbahar- Kış aylarında kötüleşme eğiliminde olduğu için özen göstermek gerekir. Kremler ve diğer cilt bakım ürünlerini seçerken doğal hipoalerjenik maddeler en iyisidir.

Her sabah duştan sonra tüm vücudunuzu doğal zeytinyağı yağı, kakao yağı veya shea yağı kullanmalılar. Bu yağlarda cilt dostu Vitamin A, C, D ve E, ve protein gibi besleyici maddeler vardır. Doğal kremler ve losyonlar, kuru cilt için son derece yararlıdır.

 

2.Musluk suyundan kaçınmak gerekir.

Musluk suyu klor, flor ve diğer istenmeyen kimyasallar içerdiğinden kuru ciltli kişiler yüzlerini temiz su ile yıkamalıdırlar.

Maden suyu ve alkol içermeyen tonikler kullanmaya özen göstermeleri gerekir.

 

3.Diyet içine iyi yağlar dâhil edilmelidir.

Kuru cilt, egzama ve diğer rahatsız cilt hastalıkları için çok yatkındır. Önlem olarak ham organik tereyağı, zeytinyağı, Omega-3 içeren yumurta, Hindistan cevizi yağı ve taze soğuk su balıkları bulunan uçucu yağları diyetinize ilave edin.

Cilt kuruluğunu içerden tamir etmek için beslenme aşırıya kaçmamak şartıyla önemlidir. Deri ya da kafa derisi kuru, tahriş olmuş, kaşıntılı noktalar ortaya çıkarsa, çizilmesini önlemek için elinizden geleni yapın. Zeytinyağı veya kayısı yağını hafta da birkaç kez uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here