Havuçlu leke giderici serumla cildinizi ferah bir görünüşe kavuşturun.

Tarife geçmeden evvel havucun faydalarından söz etmek istiyorum. Bu sayede çok şifalı bu bitkiyi daha yakından tanımış olacaksınız. Havuç A vitamini bakımından oldukça zengindir. Bunun yanı sıra B, C, D, E vitaminleri de bu sebzenin içerisinde oldukça fazladır. Özellikle karaciğere olan faydası kanıtlanmıştır. A vitamini göz sağlığını korumada etkili bir vitamin türü olduğu için elbette havuç da göz sağlığını korur. Kanserle savaşta en büyük yardımcılardır. Bunun  için havuçlu olan her şey insan sağlığına oldukça faydalıdır.

Kalp rahatsızlığı olanlara da havuç tüketimi önerilir. Bu sayede kalp rahatsızlığının zararı minimuma indirilir. Bunun haricinde damarlarda oluşan sertleşmelerle de savaşımızda da havuçlar oldukça faydalıdır. Hücrelerin yenilenmesinde de fayda sağlar havuçlar. Bu sayede hep parlak gözüken bir cilde sahip olunur.

Havuçlu Leke Giderici Serum Malzemeleri ve Yapımı

2 adet havuç
1/2 limon

Havucu rendeleyin ve tülbent ya da süzgeç yardımı ile suyunu süzün. Limonun da suyu çıkartın. Havuç ve limon suyunu iyice karıştırın. Elde edilen bu sıvı yüze sürülür ve 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.
Bu sıvıyı arzu ederseniz günde 3-4 defa pamukla lekelerin üzerine tatbik edebilirsiniz.

NOT: Havuçlar rendelenmeden dış yüzeyi soymanız gerekmektedir. Bu sayede serumunuzdan yeterli faydayı sağlarsınız.

Diğer tariflerime göz atmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here